Zabezpieczenie XV Festiwalu Orkiestr Dętych w Bysławku…

W sobotę 29 czerwca 2019 druhowie z naszej jednostki byli bardzo zaangażowani w organizację i przebieg kolejnego na naszej ziemi festiwalu orkiestr dętych. W tym roku gościliśmy 7 orkiestr, które uraczyły nas przepięknym przekazem muzycznym. Nasi druhowie cały czas czuwali nad bezpieczeństwem imprezy oraz stanowili zaplecze techniczne organizatora.

W Bysławku gościliśmy Orkiestrę Dętą Chełmińskiego Domu Kultury wraz z grupą taneczną mażoretek, Orkiestrę Dętą działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu, Młodzieżową Orkiestrę Dętą ze Żnina, Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Kujawia” w Koronowie, Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Śliwicach z grupą taneczną mażoretek, a także Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu oraz Mażoretki Bysławskie.

XV festiwal rozpoczął się w samo południe, tradycyjną odprawą kapelmistrzów, następnie uroczysty przemarsz spod klasztoru na boisko przy świetlicy oraz wspólne odegranie kilku utworów, by przejść do koncertu w wykonaniu każdej z przybyłych orkiestr. Festiwal uroczyście otworzyła wójt gminy Lubiewo – pani Joanna Jastak, życząc wszystkim niepowtarzalnych doznań muzycznych. W czasie koncertów orkiestr dominowała muzyka rozrywkowa, która skłoniła zebraną publiczność do wspólnej zabawy i tańców. Do tańca porwano również dyrektorkę Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo – Monikę Januszewską, od trzech lat głównego organizatora festiwalu.

zdjęcia: BCKiP Lubiewo, Tokis.pl, Fotografia Ryszard Mrozik

Komentowanie jest wyłączone.