VIII FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH – BYSŁAWEK 2012

W niedzielę 1 lipca 2012 roku w Bysławek gościł siedem zespołów muzycznych, które wystąpiły w ramachVIII Ogólnopolskiego Borowiackiego Festiwalu Orkiestr Dętych w Bysławku. Gospodarzami VIII Ogólnopolskiego Borowiackiego Festiwalu Orkiestr Dętych Bysławek 2012, jaki odbył się w niedzielę na placu przyklasztornym w Bysławku byli wójt gminy Lubiewo, Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Bożego, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lubiewo „Bory”, rada sołecka, OSP Bysławek i KGW w Bysławku oraz obchodzący jubileusz 120 lecia Bank Spółdzielczy w Koronowie i oddział banku w Lubiewie.

Wyniki festiwalu są następujące:

I.  Orkiestra Kaczory

II. Orkiestra Krajenki

III. Orkiestra Pruszcz

IV. Orkiestra Bysław

Nagrodę Wójta Gminy Lubiewo zdobyła orkiestra z Pruszcza Pomorskiego.

Nasza jednostka była współorganizatorem imprezy, ale do naszych zadań należało również jej zabezpieczenie.

Druhowie, którzy uczestniczyli w festiwalu: Tadeusz Juraszewski, Jacek Czerwiński, Mateusz Nowakowski, Krystian Puczyński, Andrzej Połom, Leszek Januszewski, Tadeusz Kolasa, Janusz Szmyt, Andrzej Mięsikowski, Krzysztof Czerwiński, Paweł Deja, Kacper Kołodziejski, Jacek Szweda, Adrian i Fabian Dębiccy oraz Kazimierz Rink.

Dodaj komentarz