PRACOWITE ROZPOCZĘCIE WAKACJI 2014…

Druhowie z naszej jednostki bardzo pracowicie rozpoczęli tegoroczne lato. W dniu 28 czerwca 2014 roku byli współorganizatorem kolejnego X Ogólnopolskiego Borowiackiego Festiwalu Orkiestr Dętych – Bysławek 2014. Podczas niego druhowie przygotowywali miejsce festiwalu, zabezpieczali trasy przemarszu organizowali punkt medyczny zaopatrzenie orkiestr w wodę. (więcej informacji na temat festiwalu – tutaj). W czasie festiwalu gościliśmy również na nasze zaproszenie zaprzyjaznioną  Młodzieżową Orkiestrę Dętą z OSP w Kaskach.

W dniu 5 lipca 2014 roku nasza jednostka brała udział po raz kolejny w zabezpieczaniu trasy „VII Biegu Ekologicznego trasą Trzech Wież Nad Borami – Lubiewo”. Naszym zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa na trasie biegu (odcinek Bysław – Bysławek – Klonowo) oraz przygotowanie punktu, w którym uczestnicy mogli pobrać wodę. W tym dniu żar lał się z nieba i podczas biegu pełne ręce miały służby medyczne. (informacje na temat biegu znajdziecie –  tutaj)

W dniu 19 lipca 2014 nasza jednostka współzabezpieczała wraz z druhami OSP Minikowo uroczystość gminnych obchdów Dnia Strażaka oraz jednoczesnego święta ludowego w miejscowości Minikowo.

Dodaj komentarz