ODDANIE REMIZY ORAZ SAMOCHODU I SPRZĘTU

medalW dniu 23 października 2010 roku w naszej miejscowości odbyła się niecodzienna uroczystość. W tym dniu oficjalnie oddano do użytku nową siedzibę naszej OSP oraz wyremontowanego samochodu. Uroczystość ta zbiegła się również z przekazaniem przez rozmaite instytucje sprzętu pożarniczego w postaci: nowoczesnej pompy Tohatsu, węzy pożarniczych, środków łączności, nowych kasków oraz ubrań specjalnych typu Nomex.

Podczas uroczystości zaszczycili nas swoją obecnością znakomici goście m.in.: gen. Marek kowalski – z-ca Komendanta Główngo PSP, gen. Roman Kaźmierczak – były Komendant PSP  woj. Mazowieckiego, Piotr Tomaszewski –  komendant  ZOSP RP woj. kuj-pom , Starosta Tucholski Piotr Muwiński, Michał Skałecki – wójt Gminy Lubiewo, Adam Ostrowicki – przewodniczący zarządu powiatowego OSP, kpt.Waldemar Kierzkowski – komendant PSP Tuchola oraz wielu innych zacnych gości z naszej okolicy.

W czasie uroczystości oprócz otwarcia remizy i przekazania sprzętu odbyło się wręczenie medali i odznaczeń. Tadeusz Juraszewski, prezes OSP w Bysławku, dostał brązową odznakę  „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”  od ministra spraw wewnętrznych.

Prezydium zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP nagrodziło sołtys Zofię Chmarę brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Pani sołtys została doceniona za swoje zaangażowanie i wkład w tworzenie dobrych warunków dla strażaków.

 Wyróżnieni zostali także druhowie Tadeusz Juraszewski, Jacek Szweda oraz Eligiusz Krzyżalewski, którzy dostali listy uznania od komendanta głównego PSP. To zresztą ochotnicy chwaleni również przez tucholskich zawodowców.

Odznaki wzorowego strażaka trafiły do Krystiana Puczyńskiego i Mateusza Nowakowskiego.

Po oficjalnych uroczystościach odbyła się wielka uczta z okazji tak zacnej uroczystości.

O nas w prasie – kliknij tutaj

Dodaj komentarz