XIV Ogólnopolski Borowiacki Festiwal Orkiestr Dętych za nami…

W sobotę, 30 czerwca w Bysławku odbył się XIV  Ogólnopolski Borowiacki Festiwal Orkiestr Dętych. Nasza jednostka (po raz kolejny) była współorganizatorem tego wydarzenia wraz z BCKiP Lubiewo, KGW Bysławek oraz Stowarzyszeniem „OdNowa” w Bysławku.

W Bysławku w tym roku wystąpiło 6 orkiestr dętych. Były to:

  • Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Śliwicach
  • Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury
  • Orkiestra Dęta przy OSP w Solcu Kujawskim
  • Orkiestra Dęta przy OSP w Raciążku
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
  • Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu

XIV Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych rozpoczął się o godzinie 12:00 odprawą kapelmistrzów, po czym nastąpił przemarsz orkiestr oraz grup tanecznych mażoretek na boisko przy Świetlicy Wiejskiej w Bysławku, gdzie nastąpiło wspólne odegranie utworów a także koncert estradowy dla publiczności. Gościliśmy cztery zespoły grup tanecznych. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiły Mażoretki Bysławskie, Mażoretki ze Śliwic, Mażoretki przy Orkiestrze Dętej Chełmińskiego Domu Kultury  a także CHEERLEADERS TEAM z Sępolna Krajeńskiego.

Wszystkie uczestniczące w festiwalu orkiestry otrzymały pamiątkowe puchary i drobne upominki.

 

Komentowanie jest wyłączone.