Wybrano Strażaka Roku i Straż Roku za rok 2018 powiatu tucholskiego…

W sobotę odbyło się spotkanie Zarządu Powiatowego OSP RP. Członków zarządu gościła Gmina Gostycyn. Jednym z punktów tego spotkania był wybór Straży Roku i Strażaka Roku powiatu tucholskiego za rok 2018.

Na początku komisja ds. odznaczeń oznajmiła, że wpłynęło 5 kandydatur na strażaka roku oraz 4 na straż roku.  Zanim kandydatury wpłynęły do komisji były zaopiniowane przez zarządy gminne. Następnie przedstawiono sylwetki kandydatów oraz charakterystyki jednostek. Ostatecznie o wyborze zwycieżców w tych kategoriach zadecydowało tajne głosowanie członków zarządu.

Wyniki głosowania były następujące:

  • W kategorii „Straż roku 2018” tytuł przypadł jednostce OSP Małe Gacno, która w roku 2018 wykazała się olbrzymią aktywnością z zakresu krzewienia kultury, sportu i promocji pożarnictwa (m. in. teledysk o pracy strażaków, igrzyska strażackie czy zabawy taneczne)
  • W kategorii „Strażak roku 2018” tytuł otrzymał druh Krystian Puczyński z OSP Bysław/OSP Bysławek

Jesteśmy mile zaskoczeni i dumni, że w tym roku zaszczyt tytułu „Strażaka roku 2018 Powiatu Tucholskiego” przypadł druhowi Krystianowi Puczyńskiemu reprezentującego również naszą OSP.

Serdecznie gratulujemy wyboru!!!

źródło zdjęć: „Tygodnik Tucholski”

Komentowanie jest wyłączone.