UROCZYSTOŚCI GMINNE DNIA STRAŻAKA – BYSŁAWEK 2013

normalPrzedstawiciele jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Lubiewo obchodzili w Bysławku Dzień Strażaka. Były życzenia, medale, a po części oficjalnej wspólna zabawa.

Sobotnią uroczystą mszą św. w kościele w Minikowie zainaugurowano tegoroczne obchody Dnia Strażaka w gminie Lubiewo. Odbyły się one w jednej ze strażnic – w Bysławku. Wśród świętujących strażaków znaleźli się m.in.: generał Roman Kaźmierczak, prezes zarządu powiatowego OSP Adam Ostrowicki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi Waldemar Kierzkowski, prezes zarządu gminnego OSP Stanisław Ziegert, sekretarz gminy Jerzy Bogusławski, przewodniczący rady gminy Józef Pilarski, przewodnicząca KGW w Bysławku Renata Pieczka oraz sołtys Bysławka Zofia Chmara.

Uroczystość rozpoczęły: przemarsz pododdziałów pod przewodnictwem komendanta gminnego OSP Pawła Urbana, meldunek, podniesienie flagi związkowej oraz wspólne z Orkiestrą Dętą OSP w Bysławiu odśpiewanie hymnu. Spotkanie było też doskonałą okazją do przekazania odznaczeń oraz awansów. Wręczał je Adam Ostrowicki w asyście zaproszonych gości. Uczczono także strażaków seniorów oraz członków młodzieżowych drużyn pożarniczych. Uroczysty apel zakończył koncert orkiestry dętej i życzenia dla strażaków: m.in. wytrwałości, tyle samo przyjazdów, co wyjazdów oraz satysfakcji płynącej ze służby pożarniczej. Natomiast kolejny sygnał zapraszający na grochówkę był początkiem dalszej części zabawy – tym razem nie tylko dla strażaków, ale też pozostałych mieszkańców Bysławka i okolicznych wsi.

< Zobacz zdjęcia z uroczystości >

Wyróżnieni strażacy:

Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa:

Jan Gackowski
Kazimierz Rostankowski

Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa:

Anna Urban-Chabowska
Andrzej Dzikowski
Jan Gumiński
Karol Gracz
Włodzimierz Kujawa
Andrzej Miklasz