UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA I PRZEKAZANIA SAMOCHODU…

osp14

W dniu 17 maja o godzinie 17.00 odbyła się przed nasza remiza uroczystość oficjalnego poświęcenia i przekazania nowo zakupionego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Ford Tranzit. Z tej okazji na maszt wciagnięta została flaga państwowa oraz odśpiewano Hymn Państwowy.

Na uroczystości swoja obecnością zaszczycili nas następujący goście:

• gen. Roman Kaźmierczak – członek honorowy i dobry duch jednostki wraz z małżonką Bogumiłą Kaźmierczak,
  • płk. Marek Płotica wraz z małżonką Jolantą Płotica
  • bryg. ks. Zenon Rutkowski – Kapelan Strażaków woj. kujawsko-pomorskiego
  • p. Dorota Gromowska – Starosta Tucholski,
  • mł. bryg. Waldemar Kierzkowski – Komendant PSP Tuchola,
  • Michał Skałecki – Wójt Gminy Lubiewo,
  • Zofia Chmara – sołtys miejscowości Bysławek
  • p.Józef Pilarski – Przewodniczacy RG Lubiewo,
  • dh Adam Ostrowicki – Prezes powiatowy ZOSP RP,
  • ks. Damian Plackowski – Kapelan w Klasztorze w Bysławku,
  • p. Bernard Juraszewski – radny Gminy Lubiewo
  • p. Hanna Urban – radna Gminy Lubiewo
  • dh Paweł Urban – Komendant Gminny OSP
  • poczty sztandarowe z jednostek OSP z Gminy Lubiewo

Na uroczystości miał się również pojawić gen. Marek Kowalski – z-ca Komendanta Głównego PSP, ale sytuacja kryzysowa na południu kraju (zagrożenie powodzi) spowodowała, że Pan generał musiał w tym czasie koordynować działania tam na miejscu.

Na uroczystości miał się pojawić również Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Leszczyński, ale nasza uroczystość zbiegła się uroczystościami wojewódzkich obchodów dnia strażaka w Lipnie.

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 17.00 uroczystym meldunkiem i przywitaniem gości prze gospodarza Gminy Lubiewo p. Michała Skałeckiego. Następnie Wójt przedstawił zgromadzonym zarys ochrony pożarnictwa w gminie.

Po powitaniu przyszedł czas na oficjalne przekazanie kluczyków do nowego auta na ręce naczelnika OSP Bysławek dh Jacka Czerwińskiego. Na jego ręce kluczyki złożyła p. Bogumiła Kaźmierczak oraz p. Michał Skałecki. Po tym przekazaniu kluczyki trafiły z rąk naczelnika do kierowcy dh Mateusza Nowakowskiego i nastąpiła prezentacja nowego wozu w „oprawie syreny”.

Następnie dokonało się poświęcenie samochodu. Poświęcenia dokonał ks. bryg. Rutkowski wraz z ks. Damianem Plackowskim.

Po tej części nastąpiło uroczyste wręczenie medali i odznaczeń, podziękowań, a także odczytanie listów gratulacyjnych.

Odznaczeni zostali:

• Tadeusz Juraszewski – Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”
  • Dorota Gromowska – Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”
  • Michał Skałecki – list gratulacyjny od Komendanta PSP
  • Kazimierz Rink –  list gratulacyjny od Komendanta PSP
  • Zofia Chmara –  list gratulacyjny od Komendanta PSP

Po dekoracji przyszedł czas na przemowy i odczytanie listów okolicznościowych.

Na zakończenie głos zabrał prezez Tadeusz Juraszewski kończąc uroczystość oraz zapraszając wszystkich obecnych gości oraz druhów na „strażacki poczęstunek”

Konferansjerem uroczystości był dh Krzysztof Glazik.