ALARM! – 23.11.2018 – Pożar w markecie w Bysławiu…

W piątkowy wieczór udaliśmy się alarmowo po godz. 21:15 do pożaru w bysławskim markecie. Po dotarciu na miejsce okazało się, że są to ćwiczenia zgrywające dla OSP z terenu Gminy Lubiewo. Cel ćwiczeń zakładał likwidację zagrożenia w postaci pożaru oraz zadymienia na terenie marketu, ewakuację klientów i personelu, przeszukania pomieszczeń w celu odnalezienia osób poszkodowanych i udzielenia im pierwszej pomocy kwalifikowanej. Od dowódcy akcji otrzymaliśmy polecenie utworzenia punktu czerpania wody oraz oświetlenia terenu wraz z jednostką OSP Minikowo na slipie nad jeziorem Bysławskim, ze względu na awarię sieci wodociągowej. Przy użyciu motopomp 16/8 przygotowaliśmy stanowisko wodne, gdzie tankowały GBA OSP Lubiewo i GBA OSP Sucha.

Ćwiczenia zakończyliśmy po około godzinie i udaliśmy się na podsumowanie ćwiczeń przed remizę OSP Bysław. Podsumowania dokonali: st. kpt. Lech Różycki (dowódca JRG), dh Paweł Urban (komendant gminny), dh Tadeusz Juraszewski (prezes ZG OSP RP), dh Wojciech Słupiński (KDR podczas ćwiczeń). Kilka słów do druhów przekazała również obecna na ćwiczeniach p. Wójt gminy Lubiewo mgr inż. Joanna Jastak.

 

Źródło zdjęć:  ospbyslaw.pl, tygodnik.pl (zdjęcia autorstwa: Kamila Tajla)

Komentowanie jest wyłączone.