ALARM!!! – 07.05.2018 – Usuwanie skutków rozszczelnienia zbiornika paliwa w Bysławku…

O godzinie 13:24 zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków rozszczelnienia zbiornika paliwa z olejem napędowym ciągnika siodłowego, którego kierowca cofając niefortunnie uszkodził. Nasze działania rozpoczęliśmy od neutralizacji plamy po oleju na asfalcie za pomocą sorbentu, a następnie z przybyłymi już na miejsce jednostkami z Tucholi, Bysławia ograniczeniu rozprzestrzenienia się wycieku i jego neutralizacji przy użyciu zapór ze słomy i folii. Niestety okazało się, że olej napędowy już wcześniej spłynął do kanału burzowego, a nim do stawu znajdującego się w centrum wsi Bysławek. Dowódca JRG Tuchola zadysponował kolejne siły i środki. Na miejsce przyjechały zastępy z OSP Gostycyn oraz JRG-2 Bydgoszcz (grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego). Dzięki specjalistycznemu sprzętowi jakim dysponuje jednostka z Bydgoszczy i wielogodzinnej pracy udało się zneutralizować zagrożenie i ograniczyć skażenie przyrody do minimum. Do remizy wróciliśmy ok. godziny 21:30.

 

Komentowanie jest wyłączone.