Gminne Obchody Dnia Strażaka w Płazowie…

W dniu 13 maja uczestniczyliśmy w Płazowie Gminnych Obchodach Dnia Strażaka 2017. W tym roku była to podwójna uroczystość, bo 140-lecie istnienia obchodziła również OSP w Płazowie. Całość obchodów rozpoczęła się Mszą Świętą polową, której przewodniczył ks. kanonik Roman Walkows, a kazanie wygłosił ks. Wojciech Głogowski. W trakcie mszy poświęcono również figurkę św. Floriana, która była darem mieszkańców wsi dla druhów OSP Płazowo. W części oficjalnej wręczono medale i odznaczenia oraz przedstawiciele lokalnych instytucji przekazali podziękowania dla druhów z Płazowa jak i z całej naszej gminy.

Po części oficjalnej Pani sołtys Płazowa wraz z organizatorami zaprosili druhów do wspólnego biesiadowania do białego rana, przy muzyce, grochówce, grillu i innych smakołykach przygotowanych przez KGW Płazowo.

Wręczono druhom z naszej jednostki następujące odznaczenia:

Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali:

1. dh Mięsikowski Andrzej
  2. dh Nowakowski Mateusz
  3. dh Puczyński Krystian

Wyróżnienia otrzymali również członkowie MDP. Brązową Odznakę „MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA” otrzymali:

1. dh Oskar Połom
  2. dh Oskar Topoliński